bieganie.com.pl

sport, dieta, zakupy

nerka do biegania
Zakupy

Nerka do biegania – wyposażenie każdego sportowca

Zdecydowanie każdy powinien wprowadzić do swojego życia choć odrobinę sportu. Aktywne formy wypoczynku wpływają na każdy aspekt codzienności. Od dobrej kondycji i sylwetki, przez zdrowie i zwiększoną odporność. To także produkowany podczas wysiłku fizycznego hormon szczęścia wpływający pozytywnie na samopoczucie. Bardzo często wybieraną formą rekreacji jest bieganie, ponieważ może się go podjąć każdy bez względu na towarzyszące mu warunki. Sportowcy jednak zalecają, żeby każdy biegacz posiadał własną nerkę lub pas do biegania.

Czym jest nerka do biegania?

Nazwa nerka do biegania może wzbudzać zdziwienie u wielu amatorów tego sportu. W końcu mało kiedy ekwipunek sportowy określa się tak samo jak jeden z ważniejszych narządów ludzkich. Jednak nie ma powodu do obaw, ponieważ nerką nazywa się niezwykle poręczną, kompaktową torbę zawieszaną na pasie użytkownika. Taka saszetka może przyjmować różne formy, jednak zawsze będzie się ją dało łatwo owinąć wokół bioder. Nerki były popularne w latach 90′, a obecnie przeżywają one swój renesans.

Czołówki i odblaski do biegania

nerka do biegania

Nerka i zapewniany przez nią komfort

Po co właściwie zaopatrywać się w taką torbę? Jej posiadanie jest bardzo wygodne, ponieważ w trakcie treningu użytkownik ma na wyciągnięcie ręki takie narzędzia jak stoper, telefon komórkowy, czy power bank. Zapewnia też ona miejsce na podstawowe akcesoria, na przykład ręczniczek lub butelkę z wodą. Co więcej właściciel nerki nie musi się martwić, że zgubi jakikolwiek cenny przedmiot wskutek intensywnego biegu.

Nerka do biegania, a efekty treningu lekkoatletycznego

Może niełatwo w to uwierzyć, ale posiadanie tej prostej torby na swoim pasie pozwala na osiąganie lepszych wyników w treningach biegowych. Przede wszystkim noszenie koniecznego podczas długiego biegu napoju w nerce znacznie odciąża sportowca, a także ułatwia mu wykonywanie ruchów w trakcie pokonywania długiego dystansu. Oczywiście to samo dotyczy innych nieporęcznych przedmiotów, które biegacz i tak zabrałby ze sobą na trening. Komfort zapewniany przez dobrą nerkę do biegania ma też ogromny wpływ na samopoczucie użytkownika, co oczywiście pozwala mu na osiąganie lepszych wyników.

Jakie buty do biegania wybrać?

Zróżnicowanie nerek sportowych na polskim rynku

Tak jak w przypadku wielu innych akcesoriów sportowych kupując nerkę do biegania ma się możliwość wyboru spośród setek różnych modeli. Najbardziej zauważalną różnicą pomiędzy produktami różnych producentów jest design, jednak równie istotnymi cechami są kształt, pojemność i materiał wykonania nerki. Nie ma natomiast sensu przejmować się rozmiarem kupowanego produktu, ponieważ zapięcia prawie wszystkich nerek są regulowane i można je dopasować do niemalże każdej figury.

pas do biegania

Pas do biegania zamiast nerki

Wielu biegaczy odrzuca oferty kupna dobrej nerki i szuka w sklepach pasów do biegania. Co je wyróżnia? Przede wszystkim są one pojemniejsze, a spora część osób podkreśla to jak wygodnie leżą one na biodrach użytkownika. Dużo modeli pasów do biegania ma również zewnętrzne uchwyty na butelki i bidony, które pozwalają na wyciągnięcie napoju i ugaszenie pragnienia bez przerywania treningu.

Kolce do biegania – co to?

Różne sposoby noszenia nerek i pasów do biegania

Przyjmuje się, że nerki i pasy do biegania powinny być zakładane na talię i znajdować się pod brzuchem sportowca. Niemniej jednak ich budowa pozwala na umiejscowienie poręcznej torby po dowolnej stronie ciała, więc niektórzy noszą nerkę z boku lub na plecach. Coraz częściej widuje się również biegaczy noszących nerki i pasy zawieszonych przez ramię niczym szarfę. Oczywiście wszystkie sposoby są dobre jeżeli zapewniają one swobodę ruchu i łatwy dostęp do zawartości nerki lub pasa do biegania.