bieganie.com.pl

sport, dieta, zakupy

bielizna
Zakupy

Kiedy sprawdzi się bielizna termoaktywna?

Coraz więcej osób aktywnie spędza wolny czas. Niektórzy biegają, inni jeżdżą na rowerze, a jeszcze inni chodzą po górach. Każda z tych aktywności wymaga użycia odpowiedniego stroju, który zapewni maksymalny komfort. Najlepsza jest bielizna termoaktywna, która doskonale sprawdza się w każdych warunkach.

Bielizna termoaktywna do biegania, jazdy na rowerze i na co dzień

Bielizna termoaktywna kojarzy się najczęściej z biegaczami. Jednak takie ubrania można nosić także na co dzień. Co charakteryzuje bieliznę termoaktywną? Przede wszystkim jest ona wykonana ze specjalnych materiałów, które dobrze odprowadzają wilgoć na zewnątrz. W przypadku bielizny zimowej doskonale chroni przed utratą ciepła i zapewnia maksymalny komfort termiczny. Bielizna dostępna jest zarówno dla pań, jak i dla panów uprawiających różne sporty. Zaleca się używanie tego typu bielizny w trakcie wspinaczki, jazdy rowerem czy podczas biegania. Jednak coraz więcej osób wybiera taką bieliznę także na co dzień. Szczególnie idealnie sprawdza się zimą w przypadku zmarzluchów.

Jak dobrać strój do biegania?

Bieganie od paru lat stało się bardzo popularne i wiele osób uprawia tę dyscyplinę zawodowo lub amatorsko. Niektórzy biegają co drugi dzień po kilka kilometrów, a inni przemierzają ih w tygodniu nawet kilkadziesiąt. Jednak bez względu na dystans z pewnością dobrze jest wybrać odpowiedni strój, który będzie wygodny. Spodenki do biegania powinny być wykonane z lekkiego i nieprzemakającego materiału. Na zimę warto zaopatrzyć się w długie spodnie, a przy okazji można pod spód założyć również kalesony termoaktywne. Bluza do biegania powinna być również odporna na wilgoć. Najlepiej postawić na softshell, który doskonale sprawdzi się podczas jesienno-zimowych aktywności. Takie ubrania także można założyć do jazdy na rowerze lub do wycieczek górskich.

Na co zwrócić uwagę wybierając bieliznę termoaktywną i strój sportowy?

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów ubrań, które mają różne oznaczenia. Warto się z nimi zapoznać, aby wybrać optymalny strój. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oddychalność. Jest to parametr, który określa, jaką ilość potu jest w stanie przepuścić dany materiał. Jeśli na bluzie do biegania jest oddychalność 5000 g/m2/24h, to w ciągu doby może zostać odprowadzone 5000 g pary wodnej na każdy metr kwadratowy. Drugim ważnym parametrem jest wodoodporność, którą podaje się w milimetrach. Jeśli na kurtce jest wartość 2000 mm, to oznacza, że materiał wytrzyma nacisk wody do 2 metrów.