bieganie.com.pl

sport, dieta, zakupy

stanik do biegania
Zakupy

Jaki biustonosz do biegania będzie najlepszy?

Wydawać by się mogło, że u biegaczy najważniejszym elementem garderoby są buty. Jest to prawda jednak w przypadku kobiet kolejnym równie istotnym elementem jest biustonosz. Jaki stanik do biegania wybrać, aby w czasie ćwiczeń czuć się komfortowo i bezpiecznie?

Dlaczego wybór dobrego biustonosza do biegania jest tak ważny?

Być może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kobiece piersi to nie tylko tkanka tłuszczowa. To również więzadła Coopera. To między innymi że względu na nie, w wybór odpowiedniego biustonosza do ćwiczeń jest tak ważną kwestią. Więzadła są odpowiedzialne przede wszystkim na utrzymywanie właściwego kształtu biustu. Za nic nie można dopuścić do tego, aby uległy nawet najmniejszemu uszkodzeniu. Wynika to z tego, że nie posiadają naturalnej zdolności do powrotu do swojego pierwotnego kształtu.

Zobacz też: https://www.bieganie.com.pl/bieganie-zima-jak-sie-ubrac/.

biustonosz do biegania

Biustonosz do biegania – jakie ma zadanie?

Każdy biustonosz do biegania zawiera tak zwane wsparcie, którego wielkość zależna od różnych czynników. Przede wszystkim od tego, to jak bardzo intensywnej aktywności fizycznej będzie on wykorzystywany. Naturalnego im większa będzie ta aktywność, tym wsparcie w staniki będzie musiało być odpowiednio większe. Od tego zależy ochrona więzadeł Coopera przed uszkodzeniem. W przypadku biegania ruch jest dość intensywny. Z tego też względu w tym przypadku sprawdza się wyłączenie te modele biustonoszy, które będą mogły pochwalić się dość dużym wsparciem. Wraz z każdym ruchem istnieje duże ryzyko rozciągania i osłabienia struktur więzadłowych, jeżeli nie zostaną one odpowiednio zabezpieczone.

Legginsy do biegania – zobacz

Jaki powinien być biustonosz do biegania?

Wybierając biustonosz do biegania przede wszystkim należy zadbać o jego rozmiar – nie może być ani za duży ani za mały. Najlepszy będzie taki, który będzie idealnie dopasowany przede wszystkim do obwodu klatki piersiowej swoje użytkowniczki. W większości modeli staników sportowych znajduje się specjalny pas, którego głównym zadaniem jest podtrzymywanie biustu. Warto sprawdzić, czy jest on od spodu wyścielony delikatnym i miękkim materiałem – jeśli tak, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że biustonosz będzie ocierał delikatna skórę w czasie noszenia. Bez obaw, stanik sportowy powinien być znacznie ciaśniejszy od tego noszonego na co dzień. Jest to całkowicie normalne i nie powinno być powodem jakichkolwiek niepokoi.

Poza rozmiarem bardzo ważne jest także to, z jakiego materiału został wykonany biustonosz do biegania. Tu estetyka ma zdecydowanie najmniejsze znaczenie. Najważniejsze jest bowiem to, by wybrać stanik sportowy wykonany z lekkiego i oddychającego materiału, który dodatkowo doskonale będzie sobie radził z odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz. Warto pamiętać o tym, że dobrze dobrany biustonosz sportowy w czasie ćwiczeń nie uciska i nie powoduje obtarć, śmiało można powiedzieć nawet, że jego obecność jest niewyczuwalna.

stanik do biegania

Stanik do biegania – jaki model jest najlepszy?

Dla komfortu warto stawiać na modele staników które posiadają ramiączka o bardzo szerokim zakresie regulacji – to pozwoli na jego lepsze dopasowanie do każdego typu sylwetki. Kolejnym ważnym elementem jest ich szerokość. Jeżeli jest zbyt mała, wówczas ramiączka będą się nieprzyjemnie wżynały, co będzie stanowiło przeszkodę w komfortowym i efektownym bieganiu. W przypadku biustonoszy sportowych to nie ramiączka, a specjalny pas umieszczony w obwodzie jest odpowiedzialny za utrzymanie jego stabilności. Na rynku dostępnych jest wiele modeli biustonoszy do biegania wycinanych laserowo. W większości przypadków doskonale dopasowują się do sylwetki, dobrze podtrzymują biust, a przy tym często są niemal niewyczuwalne.

Jaka koszulka do biegania jest odpowiednia?