bieganie.com.pl

sport, dieta, zakupy

akcesoria do biegania
Akcesoria

Jakie warto wybrać akcesoria do biegania?

Osoby, które chcą mieć lepszą sylwetkę i mocniejsze nogi, postanawiają uprawiać codzienny jogging. Muszą jednak o czymś pamiętać. Mianowicie powinny nie tylko zakupić bardzo wygodne buty, ale także zaopatrzyć się uniwersalne i praktyczne akcesoria do biegania. Mowa o gadżetach w mniejszym lub większym stopniu ułatwiających trening. W niniejszym tekście opiszemy kilka z nich, skupiając się na głównych zaletach.

Specjalny zegarek z przydatnymi funkcjami – akcesoria do biegania

W kategorii akcesoria dla biegaczy, zdecydowanie nie może zabraknąć urządzenia elektronicznego. Jest nim sportowy zegarek, którego podstawowa funkcja polega na mierzeniu pulsu. Taki przyrząd przyda się zarówno doświadczonym sportowcom, jak i wszystkim początkującym biegaczom. Jego zadaniem będzie dokładne monitorowanie pracy serca za pomocą nowoczesnego, zaawansowanego sensora. Dzięki niemu każdy będzie mieć kontrolę nad własnym wysiłkiem.

Profesjonalny i droższy zegarek (w cenie kilkuset złotych) wyposażony jest również w inne, ciekawe funkcje (nie tylko sam, jakże ważny pulsometr). Chodzi na przykład o możliwość sprawdzania pokonanego dystansu, czasu czy liczby spalonych w tym czasie kalorii. Dodatkowo warto wybrać urządzenie z wbudowaną opcją GPS. Pozwala ona połączyć się ze smartfonem i podpowiedzieć, jakie są najlepsze trasy do biegania. Spowoduje, że jogging stanie się ciekawszą aktywnością fizyczną.

Jak zacząć bieganie?

akcesoria dla biegaczy

Odpowiednia, dobrze uszyta nerka – akcesoria dla biegaczy

Oczywiście, aby biegać dziennie wiele kilometrów, musimy mieć pod ręką bidon oraz telefon. Wkładanie ich do zasuwanej kieszeni spodni dresowych nie okaże się jednak dobrym rozwiązaniem. Zdecydowanie bardziej wygodne będzie umieszczenie tego typu przedmiotów w tak zwanej nerce (damskie albo męskiej mini-torebce, mającej regulowany pasek). Świetny jest tutaj wytrzymały, pakowny model, który nie przeszkadza w trakcie biegania. Uszyto go w taki sposób, aby zarówno wyjmowanie, jak i wkładanie butelki z wodą nie było trudną, irytującą czynnością. Ma on dodatkowo specjalnie zapinane kieszonki.

Jak wygląda trening biegacza?

Maski dla biegaczy poprawiające oddychanie – akcesoria do biegania

Na koniec przyjrzymy się jeszcze przedmiotom, które poprawią ogólną wytrzymałość, pozytywnie wpływając na zdrowie. Świetnym gadżetem będą więc maski antysmogowe oraz wydolnościowe. Dlaczego należy je zakupić, planując rozpoczęcie przygody z joggingiem? Odpowiedź jest prosta.

Dzięki takim, wysoko jakościowym maskom, wyposażonym w odpowiedni filtr, będziemy mogli oddychać bez obaw o własne płuca. Nie zagrozi nam, wiszący w powietrzu smog oraz spaliny wydobywające się z rur samochodowych. Nie zabraknie więc nam sił, aby przebiec kolejne, zaplanowane kilometry w dużym mieście.

Co prawda z daleka od zadymionych metropolii, gdzieś w dzikich lasach, taka ochrona raczej się nie przyda, ale już biegając w górach, warto mieć założoną na twarz tzw. maskę wydolnościową. Jest ona przede wszystkim zalecana zaawansowanym zawodnikom. Po się ją stosuje? Okazuje się, że pomoże w sytuacjach, kiedy dostęp do tlenu zostaje bardzo ograniczony. Sprawi, że techniki oddychania będą znacznie ulepszone, a pojemność płuc rozszerzona.

akcesoria do biegania

Kamizelki odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo – akcesoria dla biegaczy

Jako ostatnie akcesoria do biegania, niezbędne będą odpowiednie odblaski poprawiające naszą widoczność. Każdy chce bowiem bezpiecznie pokonać daną odległość i wrócić do domu w jednym kawałku. Akcesoria, o których tutaj mowa, często są umieszczane na ubraniach sportowych. Spowodują, że zmniejszy się ryzyko potrącenie przez samochód na słabo oświetlonych drogach i ścieżkach. Jeszcze bardziej spełnią swoją funkcję, kiedy zapadnie zmrok.

Dodatkowo poza żółtymi kamizelkami odblaskowymi albo jasną odzieżą, przydadzą się jeszcze takie rzeczy, jak: różne profesjonalne, solidne opaski, przypinki i breloki. Właśnie dlatego takie akcesoria dla biegaczy powinny znaleźć się w szafie i szufladzie każdej osoby, która uprawia jogging. Tym bardziej, że zagrożeniem mogą być nie tylko szaleni, jeżdżący z dużą prędkością, nieuważni kierowcy, ale również poruszający się szybko kolarze.