bieganie.com.pl

sport, dieta, zakupy

opaska na telefon do biegania
Zakupy

Opaska na telefon do biegania – charakterystyka

Bieganie jest jedną z najczęściej wybieranych form aktywności fizycznej. Można podejmować jej się w dowolnych warunkach, często nawet nie zwracając uwagi na czas i pogodę. Jednak tym, co nie zawsze można zignorować w trakcie biegu, jest obecność ważnych przedmiotów. Takich jak kluczyki do samochodu lub telefon. W końcu XXI wiek to okres, w którym bez telefonu jest się jak bez ręki. Z kolei takie obiekty nie są zbyt poręczne i często przeszkadzają w przebiegu treningu. Co zrobić z telefonem w trakcie biegania? Wystarczy opaska na telefon do biegania!

Telefon a trening, czyli dlaczego nie można zostawić urządzenia w domu

Wiele osób mogłoby kwestionować to, że telefon jest niezbędnym akcesorium dla biegaczy. Niemniej jednak jego obecność ma wiele zalet, które wydają się konieczne przy regularnym wychodzeniu na biegi. Telefon pozwala na mierzenie czasu biegu, pokonanej odległości, a także wielu innych ważnych statystyk. Jest on też niezbędny w razie wypadku, kiedy koniecznie trzeba wezwać pomoc. Biegacze też bardzo często lubią słuchać muzyki w trakcie treningu. Ma to ogromny wpływ na ich samopoczucie i motywację, przekładając się na dobre rezultaty.

Jaki jest najlepszy zegarek do biegania?

opaska na telefon do biegania

Etui na telefon do biegania zamiast noszenia w kieszeni spodni

Przechowywanie telefonu w kieszeni spodni na czas treningu jest nierozsądne, a także bardzo niewygodne. Przede wszystkim istnieje ogromne ryzyko, że telefon wypadnie gdzieś na trasie i się zgubi. Urządzenie może też potłuc się przy niespodziewanym upadku lub ulec innemu uszkodzeniu. Ponadto osoby używające słuchawek przewodowych mogą odczuwać dyskomfort. Wiąże się on z biegnącym od uszu do kieszeni kablem. Z kolei te korzystające z odpowiednika Bluetooth często narzekają na zakłócenia w trakcie biegu. Oczywiście telefon sam w sobie jest niezwykle niewygodny jeżeli włoży się go do kieszeni. Ociera się on o nogę i ogranicza ruchy sportowca, co może nie wdaje się we znaki na krótki dystans, ale przy biegu na kilka kilometrów potrafi mieć ogromne znaczenie.

Sprawdź, jaki prezent dla biegacza będzie najlepszy!

Opaska na telefon do biegania doskonałym rozwiązaniem

Etui na telefon do biegania zostało wymyślone specjalnie z myślą o sportowcach zależnych od swoich telefonów podczas treningu. Trzyma ono urządzenie w szczelnym, dopasowanym do jego rozmiarów zamknięciu, które następnie zapina się na ręce lub nadgarstku. Nie tylko niweluje to wszelkie ryzyko związane z przechowywaniem telefonu w kieszeni, ale również sprawia, że telefon nie ogranicza ruchów sportowca i jest znacznie łatwiej dostępny. Takie opaski mają też wiele innych atrakcyjnych cech. Zarówno specjalna folia umożliwiająca sterowanie dotykowym ekranem, jak i otwory na kabel od słuchawek oraz guziki kontrolne sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest niezwykle łatwe, często nawet nie wymagając przerywania biegu. Co więcej spora część opasek na telefon do biegania jest wodoodporna, dzięki czemu ich użytkownicy mogą trenować nawet w deszczu. W połączeniu z ciekawym designem, jaki cechuje większość etui na telefon do biegania, przekłada się to na dobre samopoczucie każdego sportowca.

etui na telefon do biegania

Pamiętaj o doborze rozmiaru opaski do telefonu

O ile zapięcia na ramię mają charakter uniwersalny to sprawa wygląda inaczej z samym pokrowcem dołączonym do opaski sportowej. Oczywiste wydaje się być, że duży telefon nie zmieści się w etui stworzonym z myślą o mniejszych modelach. Jednak wybór zbyt dużego pokrowca też jest złą decyzją, ponieważ sprawi to, że telefon będzie obijał się o rękę sportowca w trakcie biegu, a korzystanie z urządzenia będzie bardzo utrudnione. Dlatego przed zakupem należy upewnić się, że opaska na telefon do biegania będzie pasowała do używanego urządzenia.