bieganie.com.pl

sport, dieta, zakupy

legginsy do biegania
Akcesoria

Legginsy do biegania – modne i uniwersalne

Podczas każdej aktywności ruchowej, wybór odpowiedniej odzieży jest sprawą niezmiernie ważną. Dobrze dobrany stój sportowy zapewnia bowiem wysoki poziom komfortu, między innymi poprzez swobodny dostęp powietrza do skóry oraz efektywne odprowadzanie wilgoci. Ponadto, odzież musi być wygodna i nie może w żaden sposób ograniczać ruchów sportowca. Co jeszcze powinno cechować legginsy do biegania?

Jakie powinny być legginsy do biegania?

Legginsy to bardzo popularna odzież sportowa, wykorzystywana podczas uprawiania wielu dyscyplin sportu. Ich niezwykła popularność wynika między innymi z mnogości modeli, w tym różnorodnych długości nogawek oraz zróżnicowanych pod względem grubości materiałów, z których są wykonywane. Ta niezwykła uniwersalność legginsów umożliwia ich użytkowanie, zarówno w lecie, jak w czasie zimy.

Jaka koszulka do biegania jest odpowiednia?

legginsy do biegania

Legginsy – jak prawidłowo dobrać ich rozmiar?

Podczas wyboru leginsów należy pamiętać o tym, że nie mogą być one zbyt ciasne oraz za luźne. Nie mogą również w żaden sposób ograniczać pełnego zakresu ruchów ciała. Powinny dobrze przylegać do ciała, ale go nie opinać. Warto dodać, że zbyt duże legginsy mają tendencję do zsuwania się i marszczenia. Co ciekawe, dostępne na rynku legginsy kompresyjne przeznaczone do zaawansowanej aktywności, wykazują działanie uciskowe i wpływają na poprawę krążenia, obniżają drżenie mięśni oraz redukują skutki zakwaszenia mięśni.

Legginsy – jak prawidłowo dobrać ich długość?

Na rynku dostępne są legginsy o bardzo zróżnicowanych długościach, w tym modele krótkie, pośrednie i długie. Zazwyczaj wybiera się kroje o długich nogawkach, z uwagi na ich uniwersalność. Ponadto, stanowią one ochronę dla skóry nóg przed ewentualnymi otarciami lub innego tego typu urazami mechanicznymi podczas wykonywanych ćwiczeń lub jazdy na rowerze. Dodatkowo, wybrane modele o których wspomniano powyżej, mogą wywierać nacisk na całą długość nóg i skutecznie poprawiać krążenie. Modele o krótszych nogawkach stosuje się podczas letniej aktywności. Wybierając je jednak, warto zwrócić uwagę na zachowanie prawidłowych proporcji sylwetki, ponieważ długości 3/4 mają tendencję do optycznego skracania nóg. U osób niższych, lepszym rozwiązaniem będzie wybór legginsów o długości 7/8.

Zobacz, jaki biustonosz do biegania wybrać

Legginsy – jak powinny mieć materiał?

Legginsy wykonane z bawełny są przyjemne w dotyku oraz zapewniają dobry przepływ powietrza. Niestety, są one podatne na wchłanianie wilgoci, a zatem podczas bardzo aktywnego wysiłku są mało praktyczne. W takiej sytuacji, lepszym rozwiązaniem są legginsy wykonane z włókien syntetycznych. Zapewniają one dużą przepuszczalność powietrza, a ponadto skutecznie odprowadzają powstającą podczas aktywnego treningu wilgoć, z dala od powierzchni skóry. Niektóre produkty zawierają w swoim składzie jony srebra o działaniu przeciwbakteryjnym oraz redukującym nieprzyjemny zapach. Inne, zapewniają skuteczną ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym lub chłodem. Wybór modeli jest przeogromny, w związku z czym każdy sportowiec z pewnością znajdzie produkt idealnie dostosowany do rodzaju wykonywanej aktywności.

legginsy do biegania

Legginsy do biegania męskie

Legginsy do biegania dla mężczyzn dopasowuje się pod względem rozmiaru oraz długości. Tak aby nie utrudniały biegania, w tym nie opinały nadmiernie ciała lub nie zsuwały się. Rodzaj tkaniny z jakiej są wykonywane powinien być dobierany w odniesieniu do warunków atmosferycznych oraz rodzaju treningu. Wybierając legginsy do biegania męskie, warto wybierać tkaniny efektywnie odprowadzające wilgoć oraz chroniące przed otarciami podczas biegania w terenie. Odzież powinna wówczas zapewniać ochronę przed wiatrem, chłodem lub intensywnym słońcem. Warto podkreślić, że legginsy do biegania męskie nie muszą być tylko i wyłącznie czarne. Na rynku odzieży sportowej z łatwością można bowiem znaleźć modele wykonane z różnorodnych tkanin o ciekawych wzorach, kolorach i fakturze. Takie legginsy do biegania idealnie nadają się nie tylko do aktywności podczas treningów. Pasują też do codziennych stylizacji na przykład podczas spaceru z psem.

Zobacz też: https://www.bieganie.com.pl/bieganie-zima-jak-sie-ubrac/.