bieganie.com.pl

sport, dieta, zakupy

trening ems
Sport

Trening EMS także dla seniorów – dlaczego warto z niego korzystać?

Osoby starsze nie mogą zapominać o odpowiedniej dawce ruchu każdego dnia. To podstawa zdrowia niezależnie od wieku. Jaką aktywność fizyczną warto wtedy wybrać? Ciekawą propozycją są treningi EMS. Co to jest i kiedy warto z nich korzystać?

 

Na czym polegają treningi EMS?

Elektrostymulacja mięśniowa, czyli w skrócie EMS – od angielskiego zwrotu Electric Muscle Stimulation – jest rodzajem treningu, w trakcie którego stosowane są impulsy elektryczne dostarczane do mięśni.

 

Treningi EMS prowadzone są z wykorzystaniem specjalnych strojów wyposażonych w elektrody. Stroje te łączone są z urządzeniami EMS, które powodują przesyłanie impulsów elektrycznych do mięśni. Jednocześnie na ekranie urządzenia pokazuje się wtedy rodzaj ruchu, jaki należy wykonywać.

 

Impulsy przekazywane do mięśni powodują, że działają one jeszcze efektywniej, a przez to również wspierają spalanie kalorii, rozbudowę masy i siły mięśniowej, poprawiają kondycję.

 

Przez długi czas treningi EMS prowadzone były przez sportowców, ale obecnie możliwość zapisania się na takie ćwiczenia ma każdy, komu zależy na lepszej sylwetce oraz zdrowiu.

 

Czy treningi EMS przeznaczone są dla seniorów?

Sprawny senior może zachować zdrowie na dłużej. Czy w takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z treningów EMS?

 

Jak najbardziej! Tego typu treningi również przeznaczone są dla osób starszych, które chcą zadbać o swoją aktywność fizyczną. Co więcej, są one bardzo dobrą alternatywą dla innych rodzajów ćwiczeń.

 

Przede wszystkim warto wskazać, że treningi EMS nie obciążają tak bardzo układu ruchu jak inne ćwiczenia. Ćwiczy się wtedy w sposób miarowy, lecz spokojny, bez forsownych, intensywnych ruchów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stawy czy mięśnie.

 

Ruchy nie są również złożone, dlatego bez problemu z treningów tego typu mogą korzystać również osoby początkujące i mające ograniczony zakres ruchów.

 

Takie treningi prowadzone są również jako personalne, co oznacza, że nad doborem zestawu ćwiczeń oraz prowadzeniem całego treningu czuwa trener personalny.

 

Dla seniorów przeznaczony jest między innymi trening EMS w Studio Intime w Warszawie, które wyposażone jest w jedne z najnowocześniejszych urządzeń przeznaczonych do prowadzenia treningów elektrostymulacji mięśniowej. Dokładne informacje o ofercie studia można uzyskać na intime.pl.

 

Kiedy warto korzystać z treningów EMS?

Treningi EMS dla seniorów to bardzo dobry wybór, więc warto uwzględnić je wtedy, gdy szuka się pomysłu na aktywność fizyczną.

 

Dzięki treningom EMS osoby starsze mogą przede wszystkim zadbać kompleksowo o sprawność całego ciała. Elektrostymulacja mięśni powoduje, że można aktywować nawet ponad 90% aparatu mięśniowego, w tym też mięśnie położone głęboko.

 

Dzięki takim treningom osoby starsze mogą wtedy zadbać o swoją kondycję, sprawność, zrzucić nadmiar kilogramów, pozbyć się dolegliwości bólowych, na przykład kręgosłupa czy mięśni.

 

Warto też zaznaczyć, że elektrostymulacja mięśniowa może być skutecznym sposobem na powrót do formy w trakcie rehabilitacji, na przykład po urazach czy chorobach.

 

Przeciwwskazania do treningów EMS

Korzystanie z treningów EMS jest bezpieczne, ponieważ generowane przez urządzenia EMS impulsy elektryczne nie powodują zagrożenia dla ciała człowieka. Powinno się jednak pamiętać o tym, że tego typu treningi nie są wskazane dla każdego.

 

Do głównych przeciwwskazań treningów EMS zaliczane są:

  • choroby serca
  • wszczepiony rozrusznik serca
  • choroba nowotworowa
  • stanu zapalne ciała
  • nieustabilizowane zaburzenia ciśnienia
  • przepuklina pachwinowa i przepuklina brzucha
  • epilepsja
  • ciąża

 

Do skorzystania z oferty treningów EMS zaprasza Studio Intime działające w Warszawie. Na zajęcia można zapisać się już teraz pod adresem intime.pl.