bieganie.com.pl

sport, dieta, zakupy

Trener personalny
Sport

Trener personalny, czyli na co zwrócić uwagę szukając pomocy?

Ilość ofert zamieszczanych przez osoby, posiadające wiedzę, doświadczenie i kompetencje do świadczenia usług treningowych jest naprawdę duża. Ale jak znaleźć najlepszego trenera? Na jakie kwestie zwrócić uwagę, aby nie żałować swojej decyzji?

Wybór trenera personalnego, wskazówki praktyczne

Zacznijmy od tego, że nie należy wiązać się długoterminową umową współpracy, jeśli nie mieliśmy okazji sprawdzić w praktyce umiejętności i kompetencji danej osoby. Kupno kota w worku dawno wyszło z mody, z czego sprawę zdają sobie nie tylko konsumenci, ale i trenerzy. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej profesjonalistów decyduje się na bezpłatne pierwsze konsultacje, podczas których mogą zaprezentować swój profesjonalizm. Warto jednak przed takim spotkaniem dokładnie zastanowić się nad oczekiwaniami. Co to oznacza w praktyce? W pierwszej kolejności ważne są oczekiwania względem samego trenera. Czy współpraca potrzebna jest ze względu na to, że chcemy ćwiczyć skutecznie i efektywnie? Że zależy nam na wsparciu merytorycznym? Że ktoś, kto posiada wiedzę będzie czuwał, aby wszystkie ćwiczenia wykonywane były właściwie? A może potrzebujemy dodatkowego, fachowego wsparcia, żeby zbyt szybko nie zrezygnować z regularnych treningów?

Kolejną kwestią jest temat osiągnięć. Już podczas pierwszego spotkania warto mówić o swoich celach, bo to one są tu najważniejsze. Każdy powinien samodzielnie określić ramy, w obrębie których się porusza. Rolą trenera jest wspomóc nas w dążeniu do celu określonego przez nas samych. Sytuacja, w której trener personalny Warszawa z a nasz cel, ale go ignoruje lub za wszelką cenę chce narzucić własne przekonania pokazuje jedynie brak profesjonalizmu.

Co jeszcze jest ważne podczas szukania trenera personalnego?

Trzeba pamiętać, że pomoc trenera personalnego to usługa, o jakiej myśleć trzeba w dłuższej perspektywie czasu. Zatem warto zwrócić uwagę również na cechy charakteru danej osoby. Tu świetnie sprawdzą się wstępne konsultacje w. To takie test, pozwalający sprawdzić czy w towarzystwie danej osoby czujemy się dobrze, co jest niezwykle ważne dla skuteczności naszego treningu. Stres czy skrępowanie podczas ćwiczeń z całą pewnością nie pomoże. Trenerzy prezentują różne postawy. Jedni potrzebują wyrozumiałego mentora, który będzie wspierał i motywował do rzetelności i regularności treningów, inni wymagającego profesjonalisty, który nie będzie nadmiernie dbał o budowanie przyjacielskich relacji, będzie jednak wymagający. Wszystko to kwestia charakteru.

Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na zaangażowanie. Trener personalny Warszawa nie może bać się zwrócić uwagi. We wsparciu nie chodzi wyłącznie o przyklaskiwanie wytrwałości, ważne jest, aby ćwiczenia wykonywać właściwie, dokładnie i wykorzystując odpowiednią technikę. Od trenera oczekuje się, że będzie zwracał uwagę na detale, będzie je korygował, aby wykształcić odpowiednie nawyki i postawy. To szalenie ważne, ważniejsze nawet niż tempo zwiększania obciążeń. Co z tego, że dość szybko „wyciśniemy” spektakularny wynik, jeśli zrobimy to źle? Takie postępowanie może skończyć się urazem lub kontuzją. Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych cech, na jakie trzeba zwrócić uwagę.