bieganie.com.pl

sport, dieta, zakupy

Kiedy kolejny mityng lekkoatletyczny 2023
Sport

Kiedy kolejny mityng lekkoatletyczny 2023? Sprawdź, kiedy kibicować biało-czerwonym

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych może powiedzieć wiele dobrego o polskich lekkoatletach. Zarówno zawodnicy, jak i zawodniczki regularnie zdobywają medale w ważnych imprezach sportowych oraz biją kolejne rekordy. Dotyczy to biegaczy, sztafet, zawodników w rzucie młotem i w wielu innych dyscyplinach. Lekkoatleci z Polski są również utytułowanymi olimpijczykami. Jeśli interesujesz się tą dziedziną sportu, sprawdź, jakie zawody odbędą się w kategorii lekkoatletyka terminarz 2023.

1. Polska lekkoatletyka w ścisłej światowej czołówce

2. Lekkoatletyka 2023 – kalendarz wydarzeń sportowych

3. Lekkoatletyka kalendarz 2023 – co wydarzy się wkrótce?

Reprezentacja Polski w zawodach lekkoatletycznych zawsze jest silna. Bieg na 100 m, rzut oszczepem, rzut młotem, pchnięcie kulą, skok o tyczce, chód, a także inne konkurencje lekkoatletyczne od lat dostarczają emocji kibicom na trybunach i przed telewizorami. Zawody są w ostatnich latach jeszcze ciekawsze ze względu na rosnące grono zawodników, którzy regularnie znajdują się w ścisłej czołówce uczestników i zdobywają najwyższe miejsca. Sprawdź, kiedy i gdzie możesz kibicować polskim lekkoatletom.

Polska lekkoatletyka w ścisłej światowej czołówce

Polscy biegacze, zarówno indywidualnie, jak i w sztafetach, prezentują coraz lepsze osiągnięcia. Do utalentowanych zawodników należą między innymi: Ewa Swoboda, Anna Kiełbasińska, Aleksandra Lisowska, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek. Wśród panów znakomicie spisuje się niezawodny Paweł Fajdek. Na uwagę zasługują też: Piotr Lisek (skok o tyczce) i Piotr Bukowiecki oraz Michał Haratym (pchnięcie kulą). W lekkoatletyce polskiej jest jeszcze wiele innych talentów, które stopniowo pokazują swój potencjał na kolejnych zawodach. Świadczyła o tym choćby Diamentowa Liga 2023 – terminarz był napięty, lecz Natalia Kaczmarek wywalczyła w niej brązowy medal w biegu na 400 m.

Lekkoatletyka 2023 – kalendarz wydarzeń sportowych

Mityngi lekkoatletyczne 2023 w ramach Diamentowej Ligi już za nami, jednak nie oznacza to, że lekkoatletyce nie wydarzy się nic więcej. Wręcz przeciwnie – do końca roku kibice nie mogą narzekać na nudę. Zawody lekkoatletyczne 2023 odbędą się jeszcze na Łotwie i w Belgi, a w kolejnym roku na miłośników lekkoatletyki czekają potyczki w Paryżu w czasie Igrzysk Olimpijskich. Obecne zawody są jednym z ważniejszych sprawdzianów przed olimpiadą, na której Polacy liczą na wiele medali. Lekkoatletyka terminarz 2023 napawa optymizmem. Największe nadzieje kibiców są pokładane w Ewie Swobodzie, która swoją fenomenalną formą zaskakuje nawet własny sztab szkoleniowy i samą siebie. Wielu reprezentantów zalicza się do ścisłej czołówki w swojej dyscyplinie i już dziś jest uznawanych za przyszłorocznych pretendentów do medali.

Lekkoatletyka kalendarz 2023 – co wydarzy się wkrótce?

Zawody lekkoatletyczne 2023 odbywają się przez cały rok, dlatego nawet po zakończeniu lata nie trzeba martwić się, że nie będzie okazji do śledzenia potyczek swoich ulubionych sportowców. W Rydze na Łotwie w dniach 30 września -1 października odbędą się Mistrzostwa Świata w biegach ulicznych. Z kolei 10 grudnia w Brukseli organizowane są Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych. Dzięki temu kibice nie będą się nudzić i zobaczą, jak radzą sobie zawodnicy w mniej typowych warunkach poza halą sportową i otwartą areną. Biegi uliczne i przełajowe urozmaicają harmonogram wydarzeń lekkoatletycznych, dlatego warto je śledzić, by dowiedzieć się więcej o tych dyscyplinach.

Materiał zewnętrzny