bieganie.com.pl

sport, dieta, zakupy

Jak prawidłowo dbać o włosy
Lifestyle

Jak prawidłowo dbać o włosy?

Włosy to jeden z najbardziej istotnych elementów wyglądu. Poznając nowego człowieka nie sposób nie spojrzeć na jego fryzurę. Z tego powodu każdy chciałby mieć zawsze zdrowo wyglądające, piękne i lśniące pukle. Zadbane kosmyki poprawiają wygląd i podnoszą samoocenę. Jak więc prawidłowo zadbać o włosy, by zawsze wyglądały fantastycznie?

Na czym polega poprawna pielęgnacja włosów?

Piękne, zdrowe i lśniące kosmyki to „objaw” zdrowego organizmu, ale i jeden z najważniejszych atrybutów naszej urody. Dbanie o fryzurę to pewnego rodzaju rytuał, w końcu powinno się to robić każdego dnia. Właściwa pielęgnacja włosów polega na myciu, ale także i odżywianiu, wzmacnianiu i stylizowaniu w odpowiedni sposób. Ogromne znaczenie ma również zastosowanie właściwych kosmetyków. Warto się jednak najpierw przyjrzeć zabiegom, które mają największy wpływ na piękny i zdrowy wygląd kosmyków.

a) oczyszczanie włosów i skóry głowy – podstawą pielęgnacji włosów jest oczywiście oczyszczanie. Włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują. Włosy przetłuszczające się należy myć codziennie. Zwykle dość często myje się proste włosy, fale i loki potrzebują znacznie mniej myć w tygodniu – zwykle dwa lub trzy. Niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniego szamponu wysokiej jakości, takie jak np. szampon Waterclouds. Główną funkcją takiego preparatu jest oczyszczanie zarówno skóry głowy, jak i włosów. Im mniej składników zawiera taki szampon, tym lepiej. Ponadto składniki te powinny być naturalne. Szampony mogą być tylko oczyszczające, ale również mogą mieć jakieś dodatkowe funkcje, np. zapewniania większej objętości włosów.

b) odżywianie kosmyków – kolejnym etapem dbania o włosy jest ich systematyczne odżywianie. Podczas każdego mycia powinno się stosować odżywkę odpowiednią do rodzajów włosów. Przykładowo wysokiej jakości odżywka Watercloud występuje w wielu wariantach, które mają różny wpływ na kosmyki. Odżywkę należy nanieść na włosy na kilka minut, po czym spłukać. Czas jest zależny od informacji zawartych przez producenta na opakowaniu – niektóre produkty tego typu należy trzymać na włosach nawet 30 minut, inne tylko 10 czy nawet 3. Prócz tego należy również stosować raz w tygodniu maskę lub odżywkę bez spłukiwania. Po nałożeniu na włosy takiego kosmetyku należy owinąć je ręcznikiem lub koszulką bawełnianą lub należy założyć foliowy czepek i zaczekać od 30 do 60 minut w zależności od rodzaju maski. Co jakiś czas warto nakładać również olej na włosy lub stosować preparaty z olejem – kokosowym, lnianym, sezamowym itd.

c) prawidłowa dieta – nie bez znaczenia dla stanu włosów jest również dieta. Powinna być zbilansowana i zróżnicowana. Powinna dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, takich jak witaminy i minerały. Włosy uwielbiają składniki i dania, które zawierają witaminy z grupy B, witaminę A oraz krzem, cynk i miedź. Elementy te można znaleźć w jajkach, pieczywie razowym, kaszach, wątróbce, nabiale, pomidorze, marchewce, papryce i warzywach strączkowych. W razie niedoboru warto sięgnąć po suplement diety.

d) delikatna stylizacja – aby zachować włosy w dobrym stanie powinno się je również traktować dość delikatnie. Częsta stylizacja na ciepło, suszenie codziennie ciepłym powietrzem, ale i używanie ostrych spinek, upinanie włosów wysoko, naciąganie kosmyków, szarpanie ich, farbowanie, stosowanie żeli i innych kosmetyków do utrwalania fryzury itd. – to wszystko negatywnie wpływa na stan pukli.

Jakie kosmetyki do włosów stosować na co dzień?

Każdego dnia powinno się stosować wysokiej jakości kosmetyki, na przykład marki Waterclouds, takie jak:

  • szampon Waterclouds – to baza każdego mycia głowy i wstęp do oczyszczania oraz odżywiania skóry i włosów. W tej serii można znaleźć szampon dla osób z podrażnioną skórą głowy, dla tych, którzy chcą zwiększyć objętość i ochronny dla włosów farbowanych;

  • odżywka Waterclouds – taki preparaty ma konkretne działanie. Odżywka może być nawilżająca, bez spłukiwania, zapewniać gładkość, sprężystość i blask, może być także do włosów farbowanych i może zapewniać większą objętość fryzury;

  • tonik – czasem warto stosować również tonik, czyli lekki produkt, który łagodzi podrażnienia na skórze i pozwala pozbyć się łupieżu.

Artykuł sponsorowany